Wiele miast (351)

Ruska bania – trochę seksu, trochę walki z demonami

Wraca do łask ruska bania, w Polsce znana na Suwalszczyźnie z czasów napływania tam od XVIII wieku rosyjskich staroobrzędowców, wyznawców prawosławia. Ale najbardziej rozpowszechnione były takie tradycyjne ruskie łaźnie na Syberii. W tamtych czasach przesiadywanie w oparach wody rozlewanej na gorące kamienie było dobrym pretekstem do bliższego poznawania się przyszłych małżonków, w tych krótkich chwilach zasłoniętych oparami przed oczami starszyzny, czujnie stojącej na straży moralności młodych. 

Reklama
A według ludowych podań takie oczyszczające przesiadywanie w wilgotnych oparach, otwierających pory skóry miały chronić przed demonami i oczyścić się od złych mocy.

W czasach współczesnych ruska bania także może pomóc w walce ze współczesnymi demonami, jakimi są stres, podejrzenie o nadwagę i ogólne zakręcenie, czyli nieprzerwana pogoń za codziennymi sprawami. A tu – spokojnie, powoli, wilgotno, gorąco, ciało i dusza odpoczywa, pory skóry się otwierają, złe moce idą precz, spływa na nas błogi spokój, poczucie spełnienia

    i uwolnienia od zalegających w nas demonów cywilizacyjnych.

Od lat sprzedawane są coraz liczniej nowoczesne wersje ruskiej bani, nawiązujące do tradycji, ale współcześnie wykonane i wyposażone w sprzęt grzewczy wytwarzający temperaturę w bani 70 - 80 stopni Celsjusza.

Polewanie wodą wytwarza parę wodną, w której trzeba przesiadywać tak długo, aż dobrze się wychłoszczemy wiązką brzozowych gałązek lub witkami jałowcowymi, a można wypróbować także wiązkę solidnie wyrośniętych pokrzyw, to coś dla miłośników ekstremalnych doznań.
Chlaszczemy się w gorących oparach, aż organizm nam powie, że ma dość. A wtedy, tradycyjnie - oblewamy się zimną wodą lub dajemy nura w śniegowy puch. - Podczas rozpalania ognia w piecu jest czas na spokojne wypicie ziołowej herbaty, najlepiej z miodem lub innymi dodatkami
– podpowiada dystrybutor bani Zbigniew Szary i od razu przestrzega: - Ale nie myślimy tutaj o alkoholu, bo reakcja organizmu mogłaby być nieprzewidywalna - nie o takie dodatki do herbaty chodzi, ale o ziołowe.
 
Rozmiary ruskiej bani w kształcie tradycyjnej beczki to wysokość 2,3 m x 5 m długości. Jest piec oraz komin, czyli urządzenie jest gotowe do działania zaraz po zamontowaniu przez specjalnych specjalistów – na terenie całej Polski i Unii Europejskiej. Możliwa jest zmiana parametrów bani zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Można taką banię ustawić w swoim ogrodzie, na daczy, być może też w ogródkach działkowych, jeśli regulamin nie tworzy przeciwwskazań. W cenie jest też zawarty solidny fundament zapewniający stabilność beczkowatej konstrukcji.
 
- Podłoga jest szkieletowa, z zewnątrz dopracowana jest izolacja parowo-wodna oraz izolacja termiczna, a drewno użyte do wykonania szkieletu i obudowy jest specjalnie suszone komorowo – objaśnia szczegóły Zbigniew Szary.  - Z zewnątrz świerk i sosna, we wnętrzu osina i lipa. Ławki i oparcia – z deski struganej 25 mm.

  

Wyposażenia dopełniają dwa podwójne okna, troje drzwi oddzielających sekcje urządzenia oraz zamontowane są tradycyjne meble – stół, dwie ławki z belek drewnianych i desek.
 
Siedziba Dystrybutora znajduje się w samej Warszawie, z filią w Manchester w Wielkiej Brytanii. Tradycyjny relaks i higienę oczyszczającą ciało i duszę Dystrybutor upowszechnia teraz także w krajach UE. Wytworzono i sprzedano już kilkaset takich urządzeń – w Rosji, Ukrainie, Kazachstanie, Uzbekistanie, a ostatnio także w Polsce, jedna z bani została zamontowana w Łodzi. Czas na dalsze kraje europejskie, w których także są do wypędzania te podłe demony współczesności. A kto wie, czy w gorących oparach wilgoci nie odezwie się także ten raczej radosny demon seksu...
 
 Mail:  indiscen(at)gmail.com
 
0048  886 445 672 Polska
00447594365370 United Kingdom

 
stat4u PortalPOLSKA.pl