Wiele miast (351)

Siłownia domowa - jakie korzyści z niej wynikają?


Wraz z początkiem roku, siłownia często staje się tematem żartów i drwin. W sieci możemy znaleźć wiele memów, które tak naprawdę - choć w zabawny sposób - wyrażają jeden, ważny problem - brak konsekwencji.

A przecież nie chodzi o chwilową modę. Stawką jest nasze zdrowie.

Reklama
Jeśli brak ci konsekwencji w realizowaniu postanowień i w walce o własne zdrowie, pomyśl o rozwiązaniu, jaki jest siłownia domowa.
 
Siłownia domowa - czy warto w nią inwestować?

Ponoć gdy czegoś naprawdę chcesz, znajdziesz sposób. Natomiast gdy nie chcesz, znajdziesz wymówkę. Tak samo jest w przypadku chodzenia na siłownię. Faktem jest, że wiele osób rezygnuje z chodzenia na siłownię (nawet pomimo pieniędzy wydanych na karnet), ze względów bardzo przyziemnych. Zmęczenie
po pracy, złe warunki pogodowe, problem z transportem. Siłownia domowa nie sprawi, że automatycznie zaczniemy regularnie ćwiczyć.

Nawet gromadząc sprzęt w domu, można znaleźć wiele wymówek. Ale takie rozwiązanie na pewno ułatwia sprawę. Szczególnie osobom, których problem jest obniżone
   
poczucie wartości, kompleksy i zawstydzenie z powodu ćwiczenia w towarzystwie innych, często szczupłych i wysportowanych osób.
 
No dobrze, nawet jeśli siłownia domowa jest dobrym pomysłem, dochodzą do tego przecież kwestie finansowe. Ale nikt nie twierdzi, że należy kupować sprzęt warty krocie! Przede wszystkim, sprawdź aukcje, gdzie możesz kupić używany sprzęt, w przystępnej cenie i wciąż bardzo dobrym stanie. Poczytaj o poszczególnych elementach i dopasuj zakupy do swoich potrzeb.


Odżywki i suplement - moda, czy konieczność?

Siłownia to nie wszystko. Zewsząd kuszą nas reklamy suplementów i odżywek, które zapewniają nas o swoim cudownym działaniu. Prawda jest taka, że wiele z nich wiąże się jedynie z efektem placebo.

Nie istnieje cudowny sposób na odchudzanie. Nic nie zastąpi ciężkiej pracy. Wiele osób, zanim zdaje sobie z tego sprawę, niepotrzebnie wydaje pieniądze. Dużo pieniędzy. A efekty są marne.

Tak samo wygląda kwestia diety. Ani odżywki ani suplementy nie są wstanie zastąpić zbilansowanej diety, dostarczającej organizmowi niezbędnych wartości odżywczych. Bardzo często o tym zapominamy, ale droga na skróty nie sprawdza się tam, gdzie chodzi o nasze zdrowie i formę.

Jeśli należysz od osób, którym brak motywacji, poszukaj rozwiązań, które dotąd nie przychodziły ci do głowy. Być może stworzenie domowej siłowni jest jednym z nich i okaże się strzałem w dziesiątkę!

Więcej: www.vgym.pl   ,  www.SilowniaGladiator.pl


 
stat4u PortalPOLSKA.pl