Toruń
Spokojnie - to tylko ćwiczenia

17 czerwca, toruńscy policjanci brali udział w ćwiczeniach symulujących napad na jednostkę wojskową. Scenariusz zakładał wtargnięcie przestępców na teren obiektu, włamanie do magazynu uzbrojenia, podłożenie bomby i pożar. Podczas akcji policjanci użyli psów służbowych do zatrzymania uciekiniera i odnalezienia ładunku wybuchowego.

Reklama
17 czerwca rano, do jednostki wojskowej przy ul. Okólnej w Toruniu, wtargnęli napastnicy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze brali udział w zatrzymaniu osób, które włamały się do magazynu uzbrojenia i podłożyły ładunek wybuchowy na terenie obiektu. W zatrzymaniu jednego z bandytów brał udział pies służbowy, przeszkolony do zatrzymywania przestępców.

Tak zaczęły się ćwiczenia z udziałem toruńskich mundurowych. Policyjny pies przeszkolony do szukania materiałów pirotechnicznych, odnalazł ładunek wybuchowy, podłożony przy jednym z budynków. Policjanci zabezpieczali także działania straży pożarnej, która gasiła ogień podłożony w jednym z magazynów. Cała akcja zakończyła się powodzeniem.

Po ćwiczeniach, mundurowi zaprezentowali, pracownikom i żołnierzom jednostki wojskowej, tresurę psów służbowych. Spotkanie było również doskonałą okazją do przybliżenia wszystkim zgromadzonym, zmian w kodeksie drogowym i zasad bezpiecznych zachowań na drodze. (jkd)

 
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Toruniu
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl