Toruń
Spotkanie z "Amazonkami"

15 czerwca, funkcjonariuszki z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu: mł. asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska oraz sierż. Agnieszka Bubień, spotkały się z członkiniami Toruńskiego Stowarzyszenia "Amazonki".

Reklama
Inicjatorem spotkania była Zofia Karpa - prezes Toruńskiego Stowarzyszenia "Amazonki". Tematem przewodnim wizyty były oszustwa i zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać osoby starsze i jak ich uniknąć.

Funkcjonariuszka z prewencji poruszyła temat zagrożeń, na które narażone są osoby starsze. Zwrócono szczególną uwagę na oszustwa "na wnuczka" oraz inne odmiany: "na policjanta", "na hydraulika" czy też "na cygankę". Policjantka przekazała kilka cennych rad, jak postępować, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Podkreślała, jak ważne jest, w kontakcie z obcymi osobami, stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Na zakończenie pierwszej części uczestniczki spotkania oraz policjantki wymieniły się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami w sposobach radzenia sobie z przestępstwami. Każda z pań otrzymała ulotkę edukacyjną, która będzie przypominała o tym, jak uchronić się przed nieproszonym gościem.

W drugiej części spotkania funkcjonariusza z drogówki przeprowadziła szkolenie pt. "Senior w ruchu drogowym - bezpieczny pieszy". Policjantka  przypomniała podstawowe zasady dotyczące poruszania się po drodze oraz pokazała, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie odblasków. Na zakończenie wszystkie panie otrzymały torby odblaskowe, dzięki którym będą widoczne na drodze. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Toruniu
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________

    
stat4u PortalPOLSKA.pl