Bydgoszcz
Szkolenie z samoobrony dla pracownic Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy

W Zespole Szkół nr 10 w Bydgoszczy, mieszczącego się przy ul. Karłowicza 2, odbyło się dwudniowe szkolenie z zakresu samoobrony dla pracowników Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy.

Reklama
W szkoleniu udział wzięło 12 kobiet. Panie wykonujące na co dzień pracę ankietera spotykają się z różnymi sytuacjami, w których nie zawsze czują się bezpiecznie.

Prowadzący zajęcia, sierż. szt. Szymon Porażyński z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy, przedstawił sposoby unikania niebezpieczeństw i zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Podczas zajęć zostały omówione aspekty  ochrony prawnej funkcjonariusza publicznego. W części praktycznej szkolenia, uczestniczki miały okazję poznać sposoby skutecznej obrony przed napadem. Przewodnik psa służbowego, asp. Krzysztof Furmaniuk z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy, radził jak należy zachować się w obecności agresywnego psa, a także jak obronić się przed jego atakiem.

Wszystkie panie do szkolenia podeszły z dużym zaangażowaniem i aktywnie brały udział w ćwiczeniach na macie. Uwieńczeniem dwudniowego kursu było rozdanie dyplomów i drobnych upominków. (jkd)  

 
stat4u PortalPOLSKA.pl