Wiele miast (351)

Tablice ostrzegawcze - kiedy się z nich korzysta i dlaczego są ważne?

Zastosowanie tablic emaliowanych jest bardzo szerokie - od względów bezpieczeństwa (w przypadku szyldów ostrzegawczych), aż po indywidualne zapotrzebowanie. Kiedy przydają się tablice ostrzegawcze i dlaczego warto zwrócić uwagę na ich zawartość? Czym muszą się charakteryzować, aby spełnić warunki dla znaków ostrzegających? Jak wybrać tabliczki oraz szyldy emaliowane i na co zwrócić uwagę?

Reklama
Tablice emaliowane ostrzegawcze - czym są?

Tablica emaliowana ostrzegawcza to rzecz wykorzystywana w wielu różnych miejscach oraz sytuacjach, której zadaniem jest zwrócić naszą uwagę na potencjalne niebezpieczeństwo lub problem. Dzięki emaliowanej powłoce jest odporna na uszkodzenia mechaniczne czy blaknięcie, a dodatkowo także lepiej widoczna.

Tablice ostrzegawcze mają szerokie zastosowanie, a ich obecność jest często wymagana przepisami prawa. Jeżeli napotkamy jakąś na swojej drodze, nie powinniśmy bagatelizować komunikatu, jaki przekazuje.
 


Gdzie stosuje się ostrzegawcze szyldy emaliowane?

Tablice emaliowane o charakterze ostrzegawczym znajdziemy w wielu miejscach pracy, jak na przykład place budowy, nieukończone konstrukcje, drogi, ale także wnętrze biur - na przykład w pobliżu rozdzielni elektrycznej czy w miejscu, gdzie w podłodze znajduje się dodatkowy stopień, którego nie widać z głębi korytarza. Tablicę emaliowaną możemy zamówić również w charakterze czysto informacyjnym, a niekoniecznie ostrzegającym - w takim wypadku najczęściej wykonuje się je na indywidualne zamówienie.
 


Na co zwrócić uwagę wybierając emaliowane tablice adresowe i ostrzegawcze?

Wybierając szyldy emaliowane w pierwszej kolejności musimy zastanowić się, jaki jest ich cel. Jeżeli mają nas o czymś ostrzegać, powinny mieć charakterystyczny kolor, a nierzadko też odblaskową powierzchnię. Tablice przeznaczone do umieszczenia na zewnątrz budynków muszą dodatkowo być odporne na różnorodne warunki atmosferyczne oraz występowanie korozji. Przygotowywanie tablic dla klientów indywidualnych mogą mieć dowolne zdobienia oraz napis - pamiętajmy, aby sprawdzić go pod kątem poprawnej interpunkcji oraz literówek, zanim zlecimy wykonanie szyldu.
 
Tablice emaliowane mają szerokie zastosowanie, chociaż najczęściej kojarzymy je ze znakami ostrzegawczymi. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom mogą pełnić swoją rolę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Materiał zewnętrzny.
stat4u PortalPOLSKA.pl