Wiele miast (351)

Telewizor Samsung MU1602 – 55 cali jakości UHD

 
Technologia 4K, zwana też UHD, staje się coraz popularniejsza. Ale obraz o wysokiej rozdzielczości wciąż kojarzy się z dużym kosztem zakupu. Koreańska firma udowadnia, że tak nie musi być.

Proponowany przez nią telewizor MU1602 jest w przystępnej cenie i oferuje dobre wyposażenie oraz matrycę o wysokiej rozdzielczości.

Reklama
Oczywiście oprócz samej matrycy o przekątnej 55 cali w telewizorze Samsung nie mogło zabraknąć różnorakich technologii poprawiających jakość obrazu. Można tu wyróżnić technologię PurColor, dzięki której kolory na ekranie stają się bardziej naturalne. Działa ona
w szerszy sposób niż inne filtry tego rodzaju – zamiast wydobywać cienie z kolorów przy skanowaniu trzech podstawowych barw (czerwony, zielony i niebieski) PurColor dodatkowo bierze pod uwagę jeszcze inne trzy barwy.
 
Telewizor Samsung 55 cali wyświetli obraz w jakości 4K, o ile taki mu udostępnimy. Na szczęście dostępnych jest coraz więcej źródeł tego rodzaju treści, choćby w tak popularnych serwisach
    jak YouTube czy Netflix. Matryca telewizora
Samsung pracuje w rozdzielczości Ultra
High Definition, zwanej też 4k i wyświetla
3 840 w poziomie oraz 2 160 pikseli w pio-
nie. To w sumie cztery razy więcej pikseli
na ekranie niż w popularnych telewizorach
High Definition (HD).

Matryce tych ostatnich wyświetlają obraz w rozdzielczości 1920 pikseli w poziomie i 1080 pikseli w pionie. 4K zapewnia więc o wiele ostrzejszy obraz. Telewizor Samsung 55 cali
wyposażono w technologię, dzięki której zwykły obraz jakości High Definition jest poprawiany do standardów 4K. Samsung nazywa tę technologię UHD Upscaling. Nie sprawi ona magicznie, że treści niższej rozdzielczości będą równie ostre, jak te ze źródła 4K, ale poprawi maksymalnie ich jakość.
 
Oczywiście telewizor Samsunga wyposażono w technologię HDR to już dziś standard w tego rodzaju telewizorach. Sprawia ona, że obraz uzyskuje lepszy kontrast i wyższą jasność. Telewizor Samsung 55 cali posiada również technologię UHD Dimming, która dzieli ekran na bloczki, oczywiście niewidoczne dla widza, i w każdym z nich poprawia kolor, ostrość oraz poziomy czerni i bieli. Ma to się przełożyć na jak najlepszej jakości obraz. 
 
Dzięki wyposażeniu MU1602 w panel Smart Hub możemy wygodnie nawigować po zasobach telewizora – z łatwością będziemy wybierać pomiędzy programami tv, aplikacjami czy podłączonymi urządzeniami zewnętrznymi. Telewizor Samsung 55 cali oferuje oczywiście integrację ze smartfonem – dzięki funkcji Smart View możemy wyświetlić na jego ekranie zawartość naszego telefonu (np. zdjęcia) oraz sterować telewizorem dzięki dedykowanej aplikacji.
 
Rzecz jasna telewizor Samsung 55 cali jest urządzeniem typu smart. Oznacza to, że posiada własny system operacyjny umożliwiający instalację aplikacji czy przeglądanie stron internetowych. Do MU1602 podłączymy trzy urządzenia poprzez gniazda HDMI, mamy też 2 porty USB oraz wyjście optyczne, umożliwiające na przykład podłączenie soundbaru.


 
stat4u PortalPOLSKA.pl