Wiele miast (36)

Trzy najbliższe koncerty w krakowskim Teatrze Variete

 
Noworoczna koncertowa odsłona krakowskiego Teatru Variete to: Queen Tribute, Mateusz Pospieszalski „Quintet” oraz Jaromir Nohavica „Poruba”.

Reklama
Queen Tribute - zaprasza Teatr Variete 26, 27 i 28 stycznia 2018 r. 

Nieśmiertelne przeboje grupy Queen w wykonaniu gwiazd musicalu „Rapsodia z Demonem” z warszawskiego Teatru Rampa staną na scenie Teatru Variete w Nowym Roku! Wystąpią: Kuba Molęda, Jakub Wocial oraz Sebastian Machalski w towarzystwie czołowych polskich muzyków – Michała Sitarskiego, Pawła Grudniaka, Michała Polubca, Adama Krama i Jana Stokłosy (kierownictwo muzyczne).
    Musical „Rapsodia z Demonem” to największy przebój Teatru Rampa w ostatnich latach. Ponadczasowe, genialne utwory Freddiego Mercury’ego w mistrzowskich aranżacjach Jana Stokłosy zabrzmiały na tej scenie już ponad 80 razy. Teraz usłyszą je wielbiciele Queen w całej Polsce.

One Vision, Who wants to live forever, 
Don’t stopme now, Another one bites the dust,
I want it all czy We will rock you – to zaledwie początek długiej listy niezapomnianych 
utworów, które usłyszymy podczas trasy koncertowej.  Fani „Rapsodii…”oraz muzyki zespołu Queen nie wyjdą z koncertu zawiedzeni – pozytywnie zaskakują nowe aranżacje, stworzone specjalnie do tego koncertu oraz niewykorzystane w spektaklu hity. Światowy poziom i mnóstwo emocji – to gwarantuje marka Broadway.
 
 
Mateusz Pospieszalski - „Quintet”. Koncert 7 lutego 2018 o godz. 19:00.

To pierwsza od 2013 roku płyta Mateusza Pospieszalskiego, wówczas ukazał się „Mój biegun” z muzyką do filmu Marcina Głowackiego. Saksofonista i wokalista Voo Voo własnym nazwiskiem sygnował już kilka albumów m.in. „empe3”, „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego”, „Matika” z muzyką filmową, muzykę teatralną do „Zimowej opowieści” Szekspira, a także „Kolędy” solo, zagrane na kilku instrumentach dętych. Nowy album zatytułowany „Tralala” jest najbardziej zbliżony do tego, co Mateusz zaprezentował na płycie „empe3”, czyli do swobody w traktowaniu tematu utworu, jego folkowo-jazzowej interpretacji. Zespół, który tu usłyszymy ma jednak zupełnie inny skład: jego trzon stanowią ojciec i syn, czyli Mateusz i Marek Pospieszalscy, śpiewa sam Mateusz, a także Barbara Pospieszalska. Na kontrabasie gra pochodzący z Częstochowy, 

a robiący już międzynarodową karierę Max Mucha,
na perkusji słyszymy świetnego młodego berlińczyka Moritza Baumgartnera.

Album „Tralala” powstał w trakcie czterech sesji w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, pod czujnym uchem Jacka Gładkowskiego. „Ta płyta to kwintesencja moich pragnień estetycznych, utwory mają konstrukcję piosenki, melodię i tekst, ale nie lubię być ograniczany formą” – tak Mateusz Pospieszalski opisuje swój nowy album.

Do dwóch kompozycji słowa napisał Wojciech Waglewski, do kolejnych dwóch Bartek Kudasik z zespołu Zakopower, a po jednej Adam Nowak z Raz Dwa Trzy i Jacek Bieleński, „swobodny człowiek z Łodzi”. Dwa teksty są autorstwa Mateusza, co nie dziwi, gdyż on sam określa płytę jako bardzo osobistą, poruszającą tematy dotyczące każdego z nas. Jej obrazu jako całości dopełniają trzy utwory instrumentalne.
   

Album „Tralala” kwintetu Mateusza Pospieszalskiego ukaże się na przełomie stycznia i lutego. Będzie promowany na trasie koncertowej zaplanowanej na luty, marzec i maj.

 
Jaromir Nohavica „Poruba”- koncerty 3 i 4 marca 2018 r. godz. 19:00.
 
Od wydania ostatniego albumu pt. „Tak mě tu máš” w 2012 roku upłynęło już pięć lat. Teraz Jaromir Nohavica przedstawia swoje nowe, autorskie dokonanie o wymownym i oryginalnym tytule „Poruba”. Jest to nazwa ostrawskiej dzielnicy, z którą łączy go wiele wspomnień i gdzie wszystko się w jego życiu zaczęło: pierwsze miłości, przyjaźnie, znajomości, ale także awantury i szykany.

W Porubie miało również miejsce jego pierwsze, publiczne wystąpienie na festiwalu Folkowa Karuzela. Teksty na nowym albumie przywołują te wspomnienia i bardzo trafnie opisują ówczesną rzeczywistość. Komentowane z wielkim wyczuciem i lekkością niezmienne, zweryfikowane przez czas prawdy i doświadczenia okazują się po latach wciąż aktualne i dojmujące. Rytmiczne, poruszające, niemal hiphopowe teksty z przebojowymi ambicjami przeplatają się z pieśniami nostalgicznymi, pełnymi emocji, skłaniającymi do zadumy.
 
Wiele z nich ma szansę stać się prawdziwymi hitami, oczekiwanymi przez słuchaczy na koncertach.Do pracy nad albumem Jarek zaprosił swojego długoletniego koncertowego partnera – polskiego akordeonistę Roberta Kuśmierskiego oraz znakomitego perkusistę Pavla Plankę. Nowa „Poruba” jest już gotowa, 13 pieśni autorstwa Jaromira Nohavicy sprawią wielką radość wszystkim wielbicielom jego oryginalnej twórczości. Polskie wydanie płyty, na której znajduje się jedna piosenka wykonana po polsku, ukazała się w sprzedaży 17 listopada.

Więcej informacji: www.TeatrVariete.pl

(a) 
stat4u PortalPOLSKA.pl