Wiele miast (351)

Tylko śmiech może nas uratować

 
Tak mawiano w trudnych czasach PRL-u, gdy ludzie czuli to wyraźnie, że nie mają wpływu na nic - tylko śmiech im pozostawał. Zdrowy śmiech, pozwalający przejść jakoś przez tamte lata beznadziei, ciągłych niedostatków i codziennej szarzyzny.
 
A obecnie, nosy często mamy na kwintę, bo czujemy się podzieleni i niepotrzebnie aż tak skłóceni, niestety, politycznie. Nic to, tylko śmiech może nas uratować.

Reklama
Założycielem grupy kabaretowej PKS www.KabaretPKS.pl  znanej nie tylko w Lublinie jest Paweł Kozieł. W internecie ogłosił, że poszukuje osób do kabaretu. Zgłosili się Sebastian i Krzysiek, co prawda skład grupy potem zmienił się dwukrotnie, a obecnie zespół współtworzą, oprócz Pawła Kozieła, także Sebastian Malisz i Marcin Zagrodnik. Wszyscy trzej wiedzę kabaretową zdobywali od wykładowców Uniwerku Kabaretowego w Lublinie, m.in. z kabaretów Smile, Ani mru mru, Kabaretu Zachodniego, Czesuaf czy Szymona Łątkowskiego.

   
Grupa działa od czerwca 2015 roku. - Nazwę kabaretu PKS wymyślił Sebastian Malisz 
– wspomina początki sprzed trzech lat Paweł Kozieł. - Ta nazwa powstała od pierwszych liter imion pierwotnego składu.
 
Paweł Kozieł, założyciel kabaretu PKS zadebiutował na polskiej scenie kabaretowej w sierpniu 2015 roku na Stadionie Miejskim przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Żużlu przy ok. 1,5-tysięcznej publiczności. Jest silnikiem Kabaretu PKS, który napędza do działania cały zespół. Jest też autorem większości tekstów: – Skecze kabaretu powstają we wszelaki sposób – wyjaśnia Paweł Kozieł. - Czasami z głupiego
słowa lub jakiejś rzeczy opisania, a czasami inspirują nas wydarzenia z życia. 

- A podwoziem naszego PKS-u jestem chyba ja – dodaje Sebastian Malisz. – Jestem bardziej stonowany i uspokajam chłopaków, kiedy fantazja ponosi ich za bardzo. 
 
Sebastian jest współzałożycielem Kabaretu PKS i także debiutował wraz z Pawłem Koziełem, na Stadionie Miejskim przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Żużlu.

Natomiast Marcin Zagrodnik  jest byłym wokalistą zespołu rockowego. Na scenie kabaretowej debiutował w listopadzie 2016 roku na występie charytatywnym "Gramy dla Adasia", organizowanym przez Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim. 
– Marcina nazywamy żartobliwie tłumikiem PKS-u, bo ma najlepszy głos z nas wszystkich
 – z uznaniem przedstawia trzeciego członka zespołu Paweł Kozieł.

Kabaret w swojej trasie Kabaretowej zaliczył już ponad 80 przystanków w różnych miejscach Polski - od Lublina przez Olsztyn, na Legnicy kończąc.
   
 
Imponuje lista nagród i wyróżnień. W tym roku, 2018:
 
2 miejsce - Ogólnopolski przegląd kabaretowy Takie Jaja 2018 w Werbkowicach
 
3 miejsce - Ogólnopolski przegląd kabaretowy Klamka 2018 w Krakowie 
 
3 miejsce - Ogólnopolski przegląd kabaretowy Szufla 2018 w Szubinie
 
W roku 2017:
 
1 miejsce - Ogólnopolski przegląd kabaretowy Stopa w Karniewie
 
2 miejsce - Ogólnopolski przegląd kabaretowy Żarówka w Skawinie 
 
2 miejsce - Przegląd kabaretowy Kąkolewisko w Kąkolewnicy
 
3 miejsce - Ogólnopolski przegląd kabaretowy Na Opak w Lubawie
 
W roku 2016:
 
2 miejsce - Ogólnopolski przegląd kabaretowy Miska w Miliczu 2016 
 
3 miejsce - Ogólnopolski przegląd kabaretowy Takie Jaja 2016 
 
W 2015 roku - 3 miejsce na Przeglądzie Pogodnych Form Artystycznych w Wińsku
 
(ac)

Więcej: www.KabaretPKS.pl


 

 
stat4u PortalPOLSKA.pl