Wrocław
Ukradł rower miejski

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego KMP we Wrocławiu zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież jednośladu z miejskiej wypożyczalni. Kierujący, jadący rowerem jedną z ulic miasta, na widok funkcjonariuszy, nagle zaczął się nerwowo rozglądać, by po chwili przyśpieszyć.

Reklama
Policjanci z KMP we Wrocławiu, w centrum miasta, zauważyli mężczyznę jadącego na rowerze z miejskiej wypożyczalni. Kierowca poruszał się jednośladem w okolicy ul. Jedności Narodowej. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna wyraźnie się zdenerwował. Zaczął się nerwowo zachowywać i rozglądać dookoła, by w pewnym momencie przyśpieszyć swoją jazdę. W związku z tym, mundurowi natychmiast podjęli, wobec podejrzanie zachowującego się rowerzysty, interwencję. Próba ucieczki była nieskuteczna, bo policjanci szybko zatrzymali sprawcę.

Okazało się, że rower o wartości 2 tys. zł został wcześniej skradziony ze stacji bazowej. Policjanci ustalili, że rower powinien znajdować się przy stacji bazowej Dworzec Nadodrze.

Młody mężczyzna, 19-latek, bez stałego miejsca zamieszkania, przyznał się do kradzieży roweru. Po zatrzymaniu, 19-latek usłyszał zarzut kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl