Włodawa
Ukraińscy przemytnicy zatrzymani na "zielonej granicy"

2 października br. w godzinach wieczornych, funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej (powiat włodawski), podczas prowadzonych działań w pobliżu miejscowości Siedliszcze w pow. chełmskim, zauważyli osoby niosące od rzeki granicznej Bug, czarne pakunki. Na miejscu, podczas kontroli czterech mężczyzn, ustalono, iż są to ob. Ukrainy, którzy wcześniej, przy pomocy łodzi pontonowej nielegalnie przekroczyli granicę państwa w celu przemytu papierosów.

Reklama
W pudłach, które funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu zdarzenia, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 160 tys. zł.

Kolejne, czwarte już w ostatnim okresie, zatrzymanie na "granicy zielonej", ob. Ukrainy, którzy próbowali przemycić do Polski nielegalne papierosy, pokazuje skuteczność działań funkcjonariuszy  Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Warto również wspomnieć, iż informacja o każdym takim zdarzeniu, przekazywana jest służbom granicznym Ukrainy. Ma to na celu podniesienie  w perspektywie czasu jeszcze większej skuteczności w ochronie granicy państwowej.

Zatrzymani w tym przypadku ob. Ukrainy, odpowiedzą teraz za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz przestępstwo skarbowe. Po zakończeniu wobec nich czynności prowadzonych przez SG, zostali oni przekazani ukraińskim służbom granicznym.

Tylko w tym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 36 mln zł.

Reklama____________________________________________________________
Zakupy we Włodawie
    
 
Tel. (w godz. 7-22) 535 - 145 - 015
 

do domów, biur, warsztatów itp.
   

BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY

____________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl