Mińsk Mazowiecki
Ukrywał narkotyki i chciał skłonić policjantów do złamania prawa

Policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy podejrzanego o posiadanie marihuany. Podczas kontroli podejrzany wręczył policjantom pieniądze, aby ci odstąpili od interwencji. 

Reklama
Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali w Guzewie samochód osobowy do kontroli. Widząc nerwowe zachowanie pasażera, mundurowi postanowili sprawdzić, czy nie ma on przy sobie narkotyków. W kieszeni kurtki kontrolowanego, znaleźli torebkę z zielonym suszem. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana.
 
Kiedy policjanci wykonywali kolejne czynności, podejrzany wręczył im pieniądze, proponując, aby odstąpili od dalszej interwencji. Mundurowi stanowczo odmówili i przewieźli 32-letniego mieszkańca gm. Mrozy do policyjnego aresztu.

Ostatecznie mężczyzna usłyszał 2 zarzuty karne. Pierwszy dotyczył posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, drugi natomiast wręczenia policjantom korzyści majątkowej, w celu skłonienia ich do naruszenia przepisów prawa i odstąpienia od dalszych czynności.

32-latek przyznał się do winy i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania  karze. Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policji i zakaz opuszczania kraju. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
 
stat4u PortalPOLSKA.pl