Wiele miast (351)

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

 
Głównym zadaniem odzysku ciepła jest przynoszenie oszczędności w ogrzewaniu i wentylacji budynków.
W ostatnich latach zwiększa się zainteresowanie nowoczesnymi systemami ogrzewania i odzyskiwania ciepła w budynkach użyteczności publicznej i w prywatnych domach.

Najważniejsze jednak jest to, aby odpowiednio zaprojektować, a następnie wykonać system wentylacji
z odzyskiem ciepła.

Reklama
Tylko profesjonalny montaż i nowoczesne urządzenia będą w stanie przynieść nam zwroty kosztów w ciągu kilku lat. Ważne jest więc to, aby wybrać odpowiedni rekuperator i centralę wentylacyjną, zadbać o odzysk ciepła na wysokim poziomie, a także zainstalować odpowiednie kanały i izolacje. Specjaliści firmy Bartosz.com.pl  https://www.bartosz.com.pl/oferty/wentylacja-mechaniczna/rekuperacja/  zapewniają profesjonalne wykonanie instalacji i obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną. Liczni przedstawiciele regionalni koordynują instalowanie systemów rekuperacji w wielu obiektach, właściwie we wszystkich województwach, w wielu miastach i miejscowościach.
   
- Przed wyborem konkretnego urządzenia, warto zwrócić szczególną uwagę na ich sprawność – podkreśla Jerzy Zakrzewski z centrali Bartosz.com.pl  - Często parametry reklamowane przez producentów mocno różnią się od rzeczywistych osiągów, dlatego też konieczne jest zaufanie sprawdzonym firmom z dużym doświadczeniem.  
 
Najbardziej skuteczna ocena pracy systemu możliwa jest wyłącznie dzięki szczegółowej analizie ekonomicznej pracy wentylacji, uwzględniającej przy tym sprawność odzysku energii. Nie zawsze bowiem podawany przez producentów wskaźnik temperaturowego odzysku ciepła jest wiarygodnym wyznacznikiem potencjalnych oszczędności.
 
Coraz liczniej są instalowane nowoczesne, profesjonalne rekuperatory, pozwalające na optymalne dostosowanie systemu wentylacji w domach prywatnych i w budynkach użyteczności publicznej. 
 
W ofercie Bartosz.com.pl  są także zestawy hydroforowe, przepompownie, tłocznie, rekuperatory do domów, a dla obiektów przemysłowych centrale wentylacyjne przemysłowe. Zagrożenia związane z nadmierną emisją dwutlenku węgla i obserwowanymi coraz powszechniej skutkami tzw. “efektu cieplarnianego” zmuszają do redukowania wykorzystania tradycyjnych nośników energii cieplnej. Spalanie węgla, tak do niedawna w Polsce powszechne i oczywiste, jak zdawało się przez dziesięciolecia staje się coraz szybciej zagrożeniem dla ekosystemów. Zmiany klimatyczne wywołują zakłócenia w przyrodzie, coraz bardziej niepokojące i zmuszają do przestawiania się na ekologiczne sposoby zapewniania ogrzewania w naszych domach.
 
Rekuperacja i nowoczesne systemy oferowane przez specjalistów Bartosz.com.pl i przedstawicieli we wszystkich regionach Polski są znakomitym rozwiązaniem narastającego problemu.   

Unia Europejska narzuca opłaty karne za emitowanie produktów spalania węgla, co nieuchronnie prowadzi do coraz znaczniejszych wzrostów cen za eksploatację tradycyjnych nośników energii. Dlatego nie warto czekać i wytracać coraz większe nakłady, bo nowoczesne instalacje są coraz bardziej wydajne i efektywne.    
 
Więcej: Bartosz.com.pl


 
stat4u PortalPOLSKA.pl