Wiele miast (25)
Wielkanocne spotkanie w Magnolia Park

Ludowe rytmy, świąteczne ozdoby i niezwykłe tradycje. Wielkanocne spotkanie w Magnolia Park to szereg wyjątkowych atrakcji. Już 13 kwietnia galerię wypełnią kolorowe stroje i skoczna muzyka. Będzie czas na spotkanie z folklorem i malowanie pisanek.

Reklama
Wielkanoc już blisko. Z tej okazji w niedzielę, 13 kwietnia, Magnolia Park zaprasza na świąteczne spotkanie. Tradycyjnie odbędzie się ono przy akompaniamencie ludowej muzyki i tańca. Wystąpi zespół Szymanowianie z Szymanowa. Kapela w 27-osobowym składzie, po wielu koncertach w kraju i za granicą zachwyci nie tylko muzyką. Członkowie grupy zaprezentują bogato zdobione, tradycyjne stroje charakterystyczne dla regionu Dolnego Śląska.

- Wielkanoc na ludowo w Magnolia Park to doskonała okazja, by zobaczyć, jak święta obchodzono kiedyś, a przy okazji dowiedzieć się paru ciekawostek na temat dawnych obyczajów i tradycji – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. – Nasi Klienci nie tylko poznają zapomniane zwyczaje, lecz także nauczą się niektórych z nich.

Pod okiem Marka Kucharskiego, uznanego florysty, chętni spróbują swoich sił m.in. w przygotowaniu palm wielkanocnych, stroików oraz malowaniu pisanek. Uczestnicy wielkanocnych warsztatów dowiedzą się też, jak przygotować wielkanocne koszyki w wyjątkowy i niebanalny sposób.

Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Wrocław. W mobilnym studio spotkanie z tradycją poprowadzi Małgorzata Majeran-Kokott, znana i lubiana dziennikarka. Gośćmi świątecznej audycji będą m.in. twórcy sztuki ludowej oraz słuchacze. Na najmłodszych czeka szereg konkursów i zabaw z atrakcyjnymi nagrodami.

Wielkanocne spotkanie z tradycją w Magnolia Park odbędzie się 13 kwietnia (niedziela) w godzinach od 12:00 do 17:00.

Aleksandra Palus, 
PR EXPERT
stat4u PortalPOLSKA.pl