Wrocław
Wielokrotny podpalacz w rękach policjantów

Policjanci Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o liczne podpalenia na terenie miasta. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca ma na swoim koncie, co najmniej 8 przypadków podłożenia ognia.

Reklama
Dyżurny KP Wrocław Fabryczna, został powiadomiony o podpaleniu plastikowych kontenerów przy jednej z ulic na terenie miasta. Na miejsce niezwłocznie przyjechał patrol, który potwierdził zniszczenie trzech pojemników na odpady oraz nadpalone drzewo. Policjanci przesłuchujący świadków i ustalający dokładne okoliczności tego zdarzenia, zebrali informacje dotyczące ubioru ewentualnego podejrzanego i rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Niestety żadnej osoby odpowiadającej rysopisowi nie odnaleziono.

W trakcie prowadzonych działań dotyczących poszukiwań, do dyżurnego jednostki zadzwonił jeden z mieszkańców, który oświadczył, że w nocy ktoś próbował spalić jego wycieraczkę. Okazało się, że podejrzany opisany przez tego świadka odpowiada rysopisowi osoby, która dokonała wcześniejszego podpalenia pojemników na odpady. W związku z tym dzielnicowi z KP Wrocław Fabryczna, zaczęli rozmawiać z okolicznymi mieszkańcami oraz sprawdzać miejsca ewentualnego ukrycia się sprawcy, ustalili adres domniemanego podpalacza i zatrzymali w tej sprawie 33-letniego mężczyznę.

Podejrzany przyznał się do podpaleń. Wstępne straty w tej sprawie szacowane są na kwotę ponad 40 tys. złotych. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy nadal zajmują się dokładnym wyjaśnieniem okoliczności tych podpaleń oraz sprawdzają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu czynów. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl