Wołomin
Włamali się do kontenera gospodarczego na budowie

Dwóch 20-latków i 26-latka zatrzymali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Markach. Mężczyźni podejrzani są o włamanie do kontenera gospodarczego na terenie budowy i kradzież mienia o wartości blisko 1000 zł. 

Reklama
Tuż po godz. 22:00 dyżurny z KP w Markach otrzymał telefonicznie zgłoszenie o trzech mężczyznach włamujących się do kontenera gospodarczego na terenie budowy. Niezwłocznie we wskazane miejsce skierowana została policyjna załoga. Funkcjonariusze, dojeżdżając pod wskazany adres, zauważyli odjeżdżający szybko samochód dostawczy. Po chwili mundurowi zatrzymali forda transita do kontroli. W części pasażerskiej znajdowało się trzech młodych mężczyzn, wszyscy byli dobrze znani miejscowym policjantom.
 
W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili rękawiczki robocze oraz duży młot budowlany. Dwóch 20-latków i 26-latek zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnej celi. Czynności prowadzone na miejscu zdarzenia potwierdziły włamanie do kontenera gospodarczego oraz kradzież przewodów siłowych, łapki budowlanej, pojemników plastikowych i kanistrów o łącznej wartości blisko 1000 zł. Wszystkie te przedmioty policjanci odnaleźli ukryte nieopodal miejsca zdarzenia.
 
Trzej mężczyźni usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu - kradzieży z włamaniem, za co może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich dodatkowo został ukarany mandatem karnym za brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl