Toruń
Włamywacz i paser usłyszeli zarzuty

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 33-letniego włamywacza, który kradł rowery i 22-letniego pasera, który je od niego kupował. Obaj usłyszeli już zarzuty. Ten pierwszy sześciu włamań i jednej kradzieży.

Reklama
23 czerwca, kryminalni z KP Toruń Śródmieście, wykonali czynności procesowe z mężczyzną, któremu zarzucili paserstwo. 22-letni mieszkaniec Świecia, trafił w asyście policjantów do toruńskiego komisariatu, zaraz po tym, jak policjanci ustalili, że to on jest nabywcą skradzionych rowerów.

Kryminalni ze Śródmieścia pracowali nad sprawą tych kradzieży od kilku tygodni, bo wówczas wpłynęły pierwsze zgłoszenia od mieszkańców nowo wybudowanych bloków na os. Zielony Jar. Za każdym razem sprawca włamywał się do piwnicy, a jego łupem zawsze padały rowery. Policjanci, po skompletowaniu całości materiału dowodowego w tej sprawie, jako sprawcę tych włamań wytypowali pewnego 33-latka.  

19 czerwca, ok. godz. 15:00, patrol Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy, został wezwany do awantury w jednym z mieszkań na os. Dekerta. Podczas interwencji wylegitymowali 33-latka. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że  spotkaniem z nim zainteresowani są policjanci ze Śródmieścia. Żeby wytrzeźwieć trafił do policyjnego aresztu. Następnego  dnia śledczy udowodnili mu 3 włamania, których dokonał na  wyżej wspomnianym osiedlu. Do tego 2 razy włamał się do piwnic przy ul. Freytaga i raz na ul. Watzenrodego. To samo zrobił w wózkowni przy ul. Polnej oraz w garażu przy ul. Żwirki i Wigury. Działał także na Bydgoskim Przedmieściu. Przy ul. Fałata raz włamał się do piwnicy, a innym razem ukradł rower pozostawiony w stanowisku garażowym. We wszystkich przypadkach zainteresowany był głównie drogimi rowerami. Po podsumowaniu okazało się, że od końca maja do chwili zatrzymania, dokonał jednej kradzieży i sześciu włamań. Usłyszał 7 zarzutów.

22 czerwca, podczas przeszukania domu 22-latka ze Świecia,  funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli jeden rower. Ponadto ten sam sprawca w wynajmowanym mieszkaniu w Gdańsku przechowywał kolejne 2 rowery pochodzące z przestępstwa. Kryminalni ze Śródmieścia dotarli i tam. Dzięki ich czynnościom i przeszukaniu gdańskiego mieszkania, kolejne 2 rowery trafiły do toruńskiego komisariatu.

Starszemu z nich grozi do 10 lat więzienia. Młodszy musi liczyć się z karą  5 lat pozbawienia wolności. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Toruniu
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl