Włodawa
WPADLI "NA PODWÓJNYM GAZIE"

Policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Pierwszy z nich, 34-latek z Włodawy, podróżował swoim passatem z prawie 3 promilami, drugi zaś, 43-letni mieszkaniec gm. Urszulin, oprócz tego że jechał swoim motorowerem pod znacznym działaniem alkoholu to złamał zakaz sądowy, a swoim pojazdem poruszał się bez hełmu ochronnego i dokumentów.

Reklama

W miniony czwartek ok. godz. 16:00 policjanci z Komisariatu w Urszulinie zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego motorowerzystę. Kierujący już na początku przyznałł się mundurowym, że jest pijany, ale ma "wysoko postawioną rodzinę", która wszystko załatwi, a policjanci swoje czynności wykonują na darmo. Badanie przeprowadzone alkomatem potwierdziło, że mężczyzna znajduje się pod działaniem alkoholu, bo w swoim organizmie miał niemal 1,5 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że złamał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, ktory go obowiązywał do 01.10.2017 roku. Kierujący nie posiadał też przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.
 

Uroczystości w Orchówku

30.08.2015 / czytano: 325 razy
 

 

W Sanktuarium ojców kapucynów w Orchówku w powiecie włodawskim odbyły się uroczystości odpustowe z okazji 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia.
 
Obraz Najświętszej Maryi Panny z Dzieciątkiem Jezus w Orchówku pochodzi z przełomu XVI i XVII w. Do Orchówka sprowadzili go augustianie w 1610 r.

REKLAMA


 

 

W akcie powizytacyjnym o. Jakuba Carthei z 1661 r. jest notatka o nabożnej czci oddawanej Matce Bożej w czasie licznych uroczystości i świąt. Liczne wota i Księga Łask zaginęły w czasie rozbiorów. W 1864 nastąpiła kasata klasztoru augustianów, a trzy lata później została zlikwidowana parafia w Orchówku. Cudowny obraz Maryi rozpoczął wtedy ponad 60-letnią tułaczkę, został wywieziony do Lublina, potem do Włodawy. 

O powrót obrazu zabiegał z towarzyszami jeden z unitów, Maksym Kossyk, który wyruszył do Rzymu i podczas spotkania z papieżem Piusem X opowiedział o cierpieniach katolików na Podlasiu i Chełmszczyźnie. Po pewnym czasie nastąpiło złagodzenie represji. W Orchówku przypisywano to wstawiennictwu Matki Bożej Pocieszenia. Obraz orchowskiej Matki powrócił na swoje miejsce 13 czerwca 1931 r. Uroczysta koronacja obrazu Matki Bożej Orchowskiej diademami papieskimi odbyła się 2 września 1990 r.

Reklama____________________________________________________________
Zakupy we Włodawie
    
 
Tel. (w godz. 7-22) 535 - 145 - 015
 

do domów, biur, warsztatów itp.
   

BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY

____________________________________________________________________

 

Tego samego dnia włodawscy policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego tuż po północy również zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 34-letni mieszkaniec Włodawy kierował pojazdem m-ki Volswagen Passat na ul Tysiąclecia we Włodawie pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Teraz obydwaj kierujący odpowiedzą za swoje postępowanie. Kodeks karny za złamanie zakazu sądowego przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

stat4u PortalPOLSKA.pl