Wrocław
Wrocławscy policjanci nagrodzeni za wzorową służbę

Służba w policji, to wymagająca praca dla ludzi z pasją i charakterem, gotowych poświęcić się na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Na szczęście, oprócz trudów służby, zdarzają się również przyjemne sytuacje.

Reklama
Dla dziewięciu funkcjonariuszy takim momentem było spotkanie z Komendantem Miejskim Policji we Wrocławiu, insp. Jackiem Kaczmarkiem, który wręczył im wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Spotkanie odbyło się 3 lipca, w siedzibie KMP we Wrocławiu.

Komendant podziękował obecnym funkcjonariuszom za codzienną ciężką pracę na rzecz bezpieczeństwa obywateli oraz pełne zaangażowanie. Dodał, że stanowią oni przykład i wzór do naśladowania dla innych funkcjonariuszy. Słowa uznania kierował również w stronę, obecnych na uroczystości przełożonych policjantów, którym podziękował za skuteczny nadzór nad pełnioną służbą, w podległych im jednostkach.

Wyróżnieni policjanci brali udział w wydarzeniu, będącym gotowym scenariuszem, na mrożący krew w żyłach film akcji. W wyniku skoordynowanej współpracy i błyskawicznie przeprowadzonej akcji, policjanci uratowali uprowadzonego w Chrząstawie mężczyznę. Zatrzymanie pojazdu, którym porwany był przewożony nastąpiło po trzech godz. od powiadomienia policji, na 202. kilometrze autostrady A4, w kierunku Opola.

Nagrodzeni policjanci to:
- asp. sztab. Waldemar Sawicki (Wydział Kryminalny KMP we Wrocławiu);
- sierż. sztab. Marcin Łoś (Wydział Kryminalny KMP we Wrocławiu);
- st. asp. Mariusz Kowalewicz (Wydział Sztab Policji KMP we Wrocławiu);
- sierż. sztab. Bernard Witek (Wydział Sztab Policji KMP we Wrocławiu);
- st. asp. Paweł Kołek (KP Wrocław Krzyki);
- mł. asp. Marcin Wyżga (KP Wrocław Krzyki);
- sierż. sztab. Mateusz Koń (KP Wrocław Krzyki);
- mł. asp. Paweł Boruk (KP Wrocław Osiedle);
- sierż. sztab. Renata Gołąb (KP Wrocław Osiedle).

Dzielnym i skutecznym funkcjonariuszom serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych spektakularnych sukcesów w dalszej drodze rozwoju zawodowego. (jkd)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl