Toruń
Zamiast ewidencjonować wywozili

Od śledczych z Komisariatu Policji Toruń Podgórz, zarzuty usłyszało czterech pracowników okradzionej firmy w wieku 45, 39, 31 i 25 lat z Torunia i jeden z kurierów, który ma 28 lat.

Reklama
30 czerwca i 1 lipca, kryminalni z KP Toruń Podgórz, przesłuchiwali i wystosowali zarzuty wobec pięciu podejrzanych do jednego postępowania.

O sprawie, funkcjonariusze z Podgórza, dowiedzieli się od właściciela jednej z toruńskich firm, zajmującej się serwisowaniem m.in. akumulatorów zasilających pojazdy służące do składowania wewnętrznego. Na jednym ze składowisk złomu, mundurowi zabezpieczyli sprzęt i elementy metalowe z charakterystycznym oznakowaniem, pochodzącym od takich właśnie pojazdów. Ponieważ firma nie oddawała ich nigdy do złomowania, sugerowało, że mogły się tam znaleźć jedynie w wyniku kradzieży. Właściciel zaczął dokładniej sprawdzać sprzęt, który trafiał do jego magazynów, do brakowania. Okazało się, że odkrył tam potężne nieścisłości, które naraziły firmę przynajmniej na kilkanaście tys. strat. Wówczas stało się jasne, że któryś z pracowników jest związany z tym przestępczym procederem.

Policjanci po tzw. nitce do kłębka dotarli do czterech pracowników, którzy otrzymywali ten sprzęt do brakowania z terenu całej Polski i nie zawsze ewidencjonowali go w dokumentacji. Następnie płacili współpracującym z nimi kurierom i wywozili sprzęt na złom. Policjanci dowiedli, że czynili to na przestrzeni ostatnich kilku lat. W tej chwili trwa szacowanie strat tego podmiotu gospodarczego.

Zarzuty kradzieży usłyszało czterech pracowników tej firmy w wieku  45, 39, 31 i 25 lat z Torunia i jeden z kurierów, który ma 28 lat. Śledczy zapowiadają, że to nie koniec tego postępowania i przewidują  jego dalszy rozwój. Grozi im do 5 lat więzienia. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Toruniu
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl