Nowy Dwór Mazowiecki
Zaskakujące zakończenie sprawy

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim rozwiązali zagadkową sprawę kradzieży, której zakończenie okazało się zaskakujące. 

Reklama
W ub. r. 41-letni mieszkaniec Warszawy zgłosił kradzież pojazdu, który w niedługim czasie sam odnalazł. Wnikliwa praca funkcjonariuszy doprowadziła jednak do dekonspiracji niecnych planów oszusta.
 
22 września policjanci z wydziału kryminalnego, podczas realizacji sprawy operacyjnej, zabezpieczyli samochód marki VW Sharan, który według zgłoszenia został skradziony w grudniu ub. r. Pojazd został odnaleziony przez jego właściciela.

Jak się okazało w toku dalszych czynności, 41-letni mężczyzna dokonał fikcyjnego zgłoszenia kradzieży pojazdu, a następnie wymontował z niego oryginalne części. W miejscu zamieszkania 41-latka policjanci ujawnili broń ostrą marki Mauser oraz 131 szt. amunicji. Mężczyzna nie posiadał wymaganego pozwolenia na broń.
 
Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzi czynności związane ze składaniem fałszywych zeznań, wyłudzeniem odszkodowania oraz złożeniem zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie przez 41-latka. Zaś Prokuratura Rejonowa w Pułtusku wszczęła śledztwo dotyczące nielegalnego posiadania broni przez mężczyznę, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
 
stat4u PortalPOLSKA.pl