Bydgoszcz
Zatrzymany z nielegalnym towarem

Zatrzymany do kontroli 40-latek przewoził ponad 120 kg nielegalnego tytoniu. Policjanci straty Skarbu Państwa oszacowali na ponad 110 tys. złotych. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi wysoka grzywna.

Reklama
Policjanci wydziału ruchu drogowego KMP w Bydgoszczy, na ul. Szubińskiej zatrzymali do kontroli samochód osobowy renault. Podczas legitymowania i sprawdzania pojazdu okazało się, że kierowca przewozi nielegalny tytoń. Na miejsce zostali wezwani kryminalni. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli nielegalny towar. 40-letni bydgoszczanin trafił do komendy policji.

Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Zabezpieczony tytoń został zważony. W sześciu workach znajdowało się ponad 120 kg tytoniu bez akcyzy. Na podstawie dokonanych obliczeń uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego i VAT oszacowano na ponad 110 tys. złotych. Policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut przestępstwa skarbowego, za które  40-latkowi grozi wysoka grzywna. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Bydgoszczy
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________

 
stat4u PortalPOLSKA.pl