Wrocław
Zatrzymany za kradzież pieniędzy z mieszkania

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów, podejrzanemu o kradzież pieniędzy w kwocie blisko 4 tys. złotych, z jednego z prywatnych mieszkań.

Reklama
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego KMP we Wrocławiu, w wyniku podjętej interwencji oraz dalszych czynności, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy. Zatrzymany to 29-letni mieszkaniec Wrocławia.

W nocy, ok. godz. 1:30, policjanci zostali poproszeni o interwencję w jednym z wrocławskich mieszkań, gdzie miało dojść do kradzieży pieniędzy w kwocie ok. 4 tys. złotych. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, skontaktowali się z 24-latką, zgłaszającą kradzież. Kobieta opowiedziała funkcjonariuszom o tym, że wcześniej przebywała w mieszkaniu swoich znajomych i tam straciła gotówkę.

Prowadząc dalsze ustalenia w tej sprawie, policjanci skontaktowali się z właścicielem mieszkania. Ustalono, że mężczyzna dzień wcześniej, zaprosił do swojego mieszkania innego, przygodnie napotkanego mężczyznę. Znał go tylko z imienia i twierdził, że miał on ok. 30 lat. Po jakimś czasie zaproszony „gość” wyszedł z mieszkania. Wtedy pokrzywdzona, przebywająca również w tym mieszkaniu, zorientowała się, że razem z nim zniknęły jej pieniądze.

Policjanci ustalili rysopis mężczyzny podejrzewanego o kradzież pieniędzy. Przeszukujący okoliczny rejon funkcjonariusze, zauważyli i zatrzymali go kilka ulic dalej. Przy zatrzymanym znaleziono skradzione blisko 4 tys. złotych.

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu, przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży. Mężczyźnie za czyn, o który jest podejrzany, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl