Świebodzin
Zmiana organizacji ruchu 1 listopada

W związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada br. będzie zmiana organizacji ruchu w okolicach Cmentarza Komunalnego w Świebodzinie. Zapowiadana zmiana organizacji ruchu w dniu 1 listopada br. jest identyczna jak w latach ubiegłych.

Reklama

Ze względu na wzmożony ruch samochodowy, prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowywanie się do poleceń Policji.

Od skrzyżowania ulic Zachodniej z ulicą Łęgowską, aż do skrzyżowania z ulicą Na Skarpie, obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy (poruszamy się w kierunku trasy DK92).

Na odcinku drogi, od przychodni „Postęp” do bramy głównej cmentarza komunalnego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się po prawej stronie ulicy.

Od bramy głównej cmentarza komunalnego do wjazdu na ul. Żaków obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania się.

Natomiast na odcinku od wyjazdu z ul. Żaków do ul. Na Skarpie obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się po lewej stronie ulicy. Parkujemy po stronie prawej.

Kolejna zmiana organizacji ruchu, dotyczyć będzie nakazu jazdy w lewo dla wyjeżdżających z parkingu przy cmentarzu oraz jadących z ulicy Żaków w kierunku ulicy Łęgowskiej.

Również na ul. Strzeleckiej obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania i postoju, a sugerowanym przez Policję wyjazdem z ul. Strzeleckiej będzie wyjazd na trasę DK92 zamiast ul. Zachodnią.

Taka zmiana organizacji ruchu pozwoli użytkownikom drogi na bezkolizyjne i bezpieczne poruszanie się.

Dla osób przyjeżdżających samochodami udostępnione zostaną miejsca parkingowe: na ul. Wojska Polskiego przy biurowcu Fabryki Mebli, na ul. Zachodniej przy Fabryce Mebli oraz na ul. Łęgowskiej przy „Euro Centrum”.

Ponadto wjeżdżając ul. Strzelecką w stronę drogi K92 będzie można parkować na znajdujących się tam gruntach.

Uprasza się kierowców, aby wyjeżdżając z tego terenu kierowali się do drogi K92.

Podczas obowiązującej zmiany organizacji ruchu drogowego, ruchem regulować będą Policjanci, dlatego też należy pamiętać, że kierujący ma obowiązek w pierwszej kolejności dostosowania się do poleceń i sygnałów podawanych przez Policjanta. Ponadto, aby zapewnić bezpieczeństwo, funkcjonariusze będą służyć pomocą i radą, zarówno kierującym jak i pieszym.

stat4u PortalPOLSKA.pl