Wiele miast (351)

Znaczenie magnezu dla zdrowia


Niedobory magnezu mogą dać znać każdemu z nas. Chociaż jest to pierwiastek absolutnie podstawowy dla organizmu człowieka, to jednak z drugiej strony możemy szybko doprowadzić do jego zbyt niskiego poziomu.

Właśnie dlatego dzisiaj zalecana jest regularna suplementacja magnezu. Dlaczego warto o niej pamiętać?

Reklama
Magnez jest jednym z najpowszechniej występujących w skorupie ziemskiej pierwiastkiem. Towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów i obecnie bez niego nie moglibyśmy funkcjonować. Magnez wpływa na szereg procesów zachodzących w organizmie, dlatego jego właściwy poziom jest bardzo ważny.
   
Magnez jest jednym z niezbędnych składników przy syntezie RNA i DNA, wspiera prawidłowy metabolizm oraz reprodukcję komórek.

Jest również ważnym pierwiastkiem pod kątem enzymów – reguluje ponad 325 z nich. Także wraz z magnezem nasz organizm może metabolizować różne inne związki, na przykład pierwiastki takie jak sód, miedź, wapń, żelazo, fosfor czy potas, ponadto witaminy D3 oraz witaminy z grupy B.
 
Bez magnezu nie mógłby działać nasz układ nerwowy, ponieważ jest on potrzebny do zarządzania impulsami elektrycznymi powstającymi w obrębie połączeń nerwowych. Dzięki temu możliwa jest praca serca, mięśni oraz naczyń krwionośnych. W rezultacie magnez odpowiada za właściwe ciśnienie krwi. Wtedy, gdy mamy jego niedobory, możemy odczuć je właśnie jako podwyższone ciśnienie, nadmierne skurcze czy drżenie mięśni albo kołatanie serca.
 
Warto też wspomnieć, że magnez ma duże znaczenie pod kątem poziomu glukozy, ponieważ to dzięki niemu możliwa jest regulacja jego ilości w krwi, co z kolei ma wpływ na wydzielanie insuliny. Przy niedoborach magnezu zwiększa się wobec tego ryzyko cukrzycy.
 
To tylko wybrane funkcje magnezu, ponieważ jest ich znacznie więcej. Gdy chcesz zadbać o swoje zdrowie, pamiętaj o suplementacji – magnez B6 to najlepsze połączenie. Takie połączenie posiada preparat Magvit B6 (Magvit.com.pl), w którym zastosowano mleczan magnezu i B6 dla jeszcze lepszego wchłaniania. 

Więcej informacji o suplemencie dostępnych jest na stronie: Magvit.com.pl

 
stat4u PortalPOLSKA.pl