Nowy Dwór Mazowiecki
"Żyj zdrowo i bezpiecznie" - profilaktyki ciąg dalszy

Mimo faktu, iż wrzesień za nami, to nowodworska policja w dalszym ciągu, w różnych aspektach podejmuje temat bezpieczeństwa z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. 

Reklama
Tym razem sposobnością do przekazania, a raczej przypomnienia uczniom zasad bezpiecznego zachowania się pieszego uczestnika ruchu drogowego oraz najczęstszych zagrożeń na drodze, był piknik zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Stefana Wyszyńskiego w Nasielsku.
 
Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie o zasadach przyświecających bezpiecznej drodze do szkoły/domu oraz sposobach uniknięcia zagrożeń czyhających na drodze. Obecność pozostałych zaproszonych gości: przedstawiciele straży pożarnej, pogotowia ratunkowego czy dietetyka dała najmłodszym sposobność do rozmowy o bezpiecznym i zdrowym trybie życia oraz utrwalenie zasad bezpieczeństwa na drodze, pierwszej pomocy czy bezpiecznego obchodzenia się z ogniem.
 
Nie mogło zabraknąć oczywiście prezentacji sprzętu i służbowych wozów, które pozwoliły każdemu uczniowi z osobna poczuć się jak prawdziwy strażak, policjant czy sanitariusz. Piknik ph. „Żyj zdrowo i bezpiecznie” pozwolił połączyć przyjemne z pożytecznym i przekazać uczniom, poprzez zabawę, nową dawkę wiedzy i utrwalić nabyte umiejętności. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
 
stat4u PortalPOLSKA.pl